کارتریج ایرانی

اگر قصد خرید پرینتر مناسب برای شرکت و یا سازمان خود را دارید قبل از هر چیزی باید به نوع تونر کارتریج آن توجه داشته باشید، چرا که که انتخاب کارتریج مناسب باعث صرفه‌جویی در مصرف هزینه و وقت شما می‌شود. از نکات مهمی که هنگام خرید کارتریج باید در نظر داشته باشید، اطمینان از هماهنگی آن کارتریج با پرینتر شما است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین تونر و کارتریج کدامند؟ کدام تونرکارتریج با صرفه است؟ کدام یک از کارتریج ها متفرقه هستند و آیا می توان به آن ها اعتماد کرد یا خیر؟ چه زمانی میتوان تونر کارتریج را تعویض کرد؟

<

تونر چیست ؟

تونر پودری خشک با فشردگی زیاد است در واقع تونر یک پودر پلاستیکی است که هنگام چاپ در دستگاه های پرینتر و کپی، بر روی کاغذ ذوب می شود. تونر در پرینترهای لیزری تک رنک تنها شامل یک پودر مشکی می باشد در صورتی که در پرینترهای لیزری رنگی شامل رنگ های مشکی، آبی، زرد و قرمز است.

نکته ای که حائز اهمیت است ترکیبات تشکیل‌ دهنده‌ی تونرها در محصولات هر شرکت و کارخانه‌‌ی سازنده‌‌ی آن متفاوت است و همچنین باید دقت داشت .

ترکیبات اصلی پودر تونر شامل: پودر کربن، پلیمرهای خاص ، پلی‌استر، رزین و اکسیدآهن می‌ باشد که پودر کربن بیش‌ ترین ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی آن است و نکته قابل توجه در خصوص کیفیت پودر، کوچک بودن ذرات تشکیل‌ دهنده‌ی آن می‌باشد. هر قدر ذرات پودر تونر کوچک‌ تر باشند کیفیت چاپ بهتر خواهد بود که در حال حاضر برای بالابردن کیفیت تونر بسیاری از تولیدکنندگان، ذرات تونرِ تولیدی خود را از 16 میکرون به حدود 8 میکرون رسانده‌ اند.

برای تشخیص نوع تونر و کارتریج اورجینال برای پرینتر و دستگاه فتوکپی بهترین روش، مشاهده کیفیت چاپ میباشد همچنین یک کارتریج با اصالت دارای شماره سریال و برچسب برند کارخانه تولید کننده است.

معمولا کارتریج هایی که بتوان آن را چند بار شارژ کرد مقرون به صرفه تر هستند. زمان مناسب برای شارژ کارتریج زمانی هست که کلمات به هنگام چاپ جا می‌افتند و یا کم رنگ چاپ می شوند و یا گاها با نمایش پیغامی، به کاربر اعلام می شود.

امروزه کارتریج های متفرقه ای به بازار عرضه می شوند و بسیاری از مشتریان بدون داشتن اطلاع کافی از طرح بودن و یا اورجینال بودن آن کارتریج را خریداری می کنند. معمولا کارتریج های که نام و نشانی اعم از سریال و نام برند تولید کننده بر روی کارتریج درج نشده باشد و همچنین دارای کارتن و یا پک بادی و هولوگرام برای روی جعبه نباشد جزء کارتریج های متفرقه محسوب میشود و در آخر هم کیفیت خروجی کارتریج یا تونر اصلی یا تقلبی می باشد که با نصب و بکارگیری از آن در دستگاه چاپگر خود، به آن پی می برید.

لازم بذکر است استفاده از کارتریج ها و تونرهای غیر اصل و طرحی امکان صدمه زدن به دستگاه و خرابی پرینتر را افزایش می دهد در نهایت توصیه میشود کارتریج اورجینال را از مراکز معتبر و یا نمایندگی ها خریداری شود.

زمانی باید کارتریج را تعویض کرد که کارتریج شما دیگر قابلیت شارژ را نداشته باشد و مجبور به تعویض قطعات داشته باشید. درصورتی که نیاز به تعویض قطعات زیادی باشید شارژ آن مقرون به صرفه نمی باشد و بهتر است که کارتریج نو خریداری کنید.


  • نویسنده : khastancms
  • منتشر شده در : کارتریج لیزری
  • تاریخ ایجاد : 2017-08-02
  • بازدید: 191

همانند دسته

ارسال نظر